İzmir Düğün Fotoğrafçısıİzmir Düğün Fotoğrafçısı bu makaleme başlarken size hem tavsiyelerde bulunacağım, hem bilgiler vereceğim. İzmir’de birçok fotoğrafçı vardır ve bunların çoğu düğün fotoğrafçılığı yapmaktadır.
Bana göre pek çoğu bu işi ticari amaçla yapıyor. Bir mekanla anlaşıp insanların düğünlerini zoraki bir anlaşmayla çeken düğün fotoğrafçısı çok anlam ifade etmiyor. Aksine düğün fotoğrafçılığı basit bir konu değildir ve telafisi yoktur. İzmir Düğün Fotoğrafçısı denince belli başlı markalaşmış firmalar akla gelmektedir. Bu firmalar butik bir şekilde işlerini yapabiliyorsa ve fabrikasyon tarzında çalışmıyorsa yaptığı işlerde şikayet ve geri dönüş almıyorsa bence başarılıdır.

Son zamanlarda sosyal medyanın daha da gelişmesiyle birlikte Google görseller, Instagram ve Facebook gibi ağlarında sayesinde Fotoğrafçılığa başka bir boyut ve anlam geldiğini düşünüyorum. Daha çok değerli ve trend olan fotoğrafçılık meleğinden Düğün Fotoğrafçılığı da payını alıyor çiftlerin kendilerini en özel gördüğü bu günde mükemmeliyetçilik hassasiyetleri de artıyor. Böyle olunca göze batanlar ve hatalar kaçınılmaz oluyor.İzmir de Düğün Fotoğrafçısı adlı makalemde konuyu çok fazla dağıtmak istemiyorum.

Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Nelere Dikkat Edilir

Aslında başlığa aldırmayın İzmir’de yada herhangi bir yerde nerede olursanız kurallar kesin ve nettir.

Peki bu kurallar nedir?

Düğün Fotoğrafçısı seçerken nelere dikkat edilir!

  • Öncelikle Fotoğrafçının bir ofisi olmalıdır. (Ofisinde görüşün internet üzerinden çekimlerini gördüğünüz beğendiğiniz fotoğrafçının mutlaka ofisine gidip görün, Kafe’de görüşme yaptığınız bir fotoğrafçı size ne derece hizmet verebilir?!)
  • Görüşme yaparken enerjisini ölçün. Tüm gün boyunca sizinle vakit geçirecek yanınızda arkadaşınız gibi müdahale edip sizi düzeltmelerde bulunarak fotoğraflarınızı çekecek olan bu kişi gerek tüm düğün günü fotoğraf çekiminde gerek düğün sonrası fotoğraf çekiminde sizin her zaman yanınızda olacak kişidir.
  • Yapmış olduğu çekimleri tek tek inceleyin. Fotoğrafları, size gösterdiği fotoğraflar mükemmel olabilir. Asıl soru sizin tarzınıza uygun mu?
  • Çekimleri de çok beğendik, anlaşıyoruz da, şunu sorun siz: görüştüğüm kişi, firma sahibi benim çekimime siz mi geleceksiniz? Yoksa asistanlarınız veya kadrosunda çalıştırdığı ekibi olarak gösterdiği kişiler mi gelecek? Sırf bununla ilgili bir makale yazacağım. Bana kalırsa altın kuralda budur. Belirli kaliteyi emekleriyle kazanıp güzel bir marka oluşturup daha sonra markayı satan firmalarla çalışmayın!
  • Çekimlerin o firmaya ait olduğuna emin olun.
  • Size görüşmede gösterdiği fotoğraflarla size teslim edeceği arşivin kalitesinin aynı olup olmadığını sorun, mesela kendi portföy`unda size gösterdiği çekimlerde çok kaliteli bir mekan, çok güzel bir gün veya bir çok pozitifin bir araya gelmesiyle oluşan bir an sizin çekiminizde teslim alacağınız dijitaller aynı kalitede mi olacak
  • Aynı güne kaç çekim aldığını öğrenin.
  • Yapılan işin düğünden sonra ne kadar sürede teslim alınacağını öğrenin bu önemli bir konudur. Diyelim düğününüz den 2-3 ay sonra kısa filmlerinizi aldınız yada albümlerinizi inanın heyecanı gitmiş olacaktır. İzleteceğiniz bir arkadaşınız dahi heyecanı azalacaktır bu yüzden butik firmalarla çalışın aynı güne sadece bir çekim alan fotoğrafçılarla anlaşın.
  • Düğün Fotoğrafçısıyla detayları her zaman konuşun hallederiz, yaparız diyenle değil madde madde size açıklayıp çalışma prensibini sunan fotoğrafçıyla çalışın.

İzmir Düğün Fotoğrafçısı makalemdeki madde kısımlarını bitirirken bir konuya daha değinmek istiyorum. Bu konuyu maddeye eklemek istemedim daha uzun anlatmak isterim.

Diyelim ki bir fotoğrafçıyla anlaştınız ve cumartesi günü düğününüz var. Fotoğrafçılar için ah para kazanıyorum gelsin paralar dedikleri bir gün firma sahibi arkadaş aynı güne 5 adet çekim almış, sizin çekimlerinizi sadece tarih olarak biliyor ve isimlerinizi dahi hatırlamıyor. 5 çekime aynı kalite ve hizmeti nasıl verecek, aynı ekipmanlarla mı çekecek ve bir sürü soru özellikle butik mi fabrika tarzımı çalıştığını sorun ve tamamen tercihiniz butik çalışan firmalardan yana olsun.

İzmir Düğün Fotografçısı Tavsiye

İzmir düğün fotoğrafçısı Tavsiye makalemde neleri yapacaklarınızdan çok neleri yapmamanız gerektiğini size maddeler şeklinde anlattım. Umarım sizi biraz aydınlatmışımdır. Son olarak işini seven, sizin para olarak görmeyen, o gün sizin fotoğraflarınızı çekmekten keyif alan bir fotoğrafçıyla anlaşın. Düşünün, organizasyon, davetliler, düğün alanı, her yer mükemmel o anlar sadece o anda kalır bunu ölümsüzleştirecek kişi fotoğrafçıdır. İnanın bu konu önemlidir. Belki titiz olmanız gereken en önemli konuda budur.

"Google üzerinden düğün fotoğrafçılığı konusunda ciddi araştırmalar yapın."

Her zaman mutlu olun, mutlu kalın İzmir düğün fotoğrafçısı makalemde sizleri bilgilendirmeye çalıştım dikkatli olun.