İzmir Düğün Fotoğrafçısı Paketleri

Günümüzde düğün fotoğrafçılığı, tek başına bir sektör olarak anılabilecek kadar çok gelişme gösterdi. Dış mekân fotoğrafçılığının çitler tarafından fazlaca talep edilmesi, mekânlarda yaratılan temalar, düğün fotoğrafçılığını klasik stüdyo çekimleriyle sınırlı kalmaktan kurtardı. İzmir düğün fotoğrafçısı paketleri, dış çekim fotoğrafçılığında çiftlere onlarca farklı seçenek arasından karar verebilme imkânı sunuyor.

Düğün fotoğrafçıları, paketlerini oluştururken çeşitli kıstasları dikkate alıyor. Paket içeriğini belirleyen kıstaslar genel olarak;

  • Mekân sayısı
  • Çekim süresi
  • Teslim edilecek fotoğraflar
  • Photoshop yapılacak fotoğraf adedi
  • Albüm
  • Çerçeve, şeklinde sıralanabilir.

İzmir Düğün Fotoğrafçısı Paketleri Neler İçerir

İzmir düğün fotoğrafçısı paketleri, içerikleri ile birbirinden ayrılıyor. Paket içeriklerine göre de fiyat belirleniyor. Standart ve en uygun fotoğraf paketleri; 1 mekânda 2-3 saatlik çekim, seçilen fotoğrafların düzenlenip basılması ve birkaç adet albümden oluşuyor. Genellikle düğün günü yapılan çekimlerde bu paket kullanılıyor.

Daha avantajlı ve bol hizmet içeren paketlerde ise drone ile havadan görüntü alınması, düğün sabahından başlayarak tüm düğün hazırlıklarının fotoğraflanması ve ilk dansa kadar video çekilerek düğün hikâyesi hazırlaması gibi hizmetler bulunuyor.

İzmir düğün fotoğrafçısı paketleri içerisinde seçim yaparken en çok üzerinde durmanız gereken özellik ise mekân sayısıdır. Her fotoğrafçı kendi stratejisine göre paketler hazırlar. Bu paketlerdeki değişkenler hemen hemen aynıdır. Paketlerin belirlenmesindeki temel değişkenlerin başında mekân sayısı geliyor. Düğün fotoğraflarınızda sahil, orman, tarihi bir bölge olarak farklı yerlerde kareler istiyorsanız klasik paketler size göre değil. Düğün fotoğrafı paketlerini inceleyerek çekimler sırasında, 2 veya 3 farklı mekân içeren paketlerden yana tercih yapmalısınız.

İzmir Düğün Fotoğrafçısı Paketleri Ve Fiyatları

Her fotoğrafçı kendi hizmetine göre paketler oluşturur ve gelin ve damat adaylarına bu paketleri sunar. Düğün fotoğrafı paketleri arasından seçim yapacak olan çiftler, kendi isteklerine en çok uygun olan paketleri tercih edecektir. İzmir düğün fotoğrafçısı paketleri, içerikleri ile değişen fiyatlarda çiftlerin tercihine sunuluyor.

Düğün fotoğrafı paketleri; mekân sayısı, çekim saati, basılacak resim adedi ve albüm türleri içeriğiyle farklı farklı fiyatlandırılıyor. Standart paketler; 1 mekânda 3-4 saatlik çekim, 40-50 adet fotoğrafın Photoshop yapılıp basılması ve 3 adet albüm gibi içeriklere sahiptir. Fotoğrafçıya göre değişmekle birlikte 700 liradan başlayan standart paket fiyatları, 1000-1500 liraya kadar yükselebiliyor.

Bu pakete birkaç farklı mekân ve dış mekân klibi eklendiği takdirde fiyatlar; 1500-2500 lira arasında değişiyor.

İzmir düğün fotoğrafçısı paketleri, bir miktar daha lüks sayılabilecek özelliklerde hizmetler içerdiğinde, fiyatlar daha da artıyor. Drone ile havadan görüntü alınıp düğün hikâyesi yapılması ve buna ek olarak birçok farklı mekân seçmeye izin veren paketler 3000-4000lira arası fiyatlarla çiftlere sunuluyor.

Düğün Fotoğrafçısı Paketlerinde Kullanılan Aksesuarlar

Düğün fotoğrafları, seçilen mekânlar ve kullanılan bazı aksesuarlarla özel hale getirilir. Çiftlerin en mutlu gününü fotoğraflayan fotoğrafçılar, popülerlik oranına, kendi çekim tarzlarına ve çiftlerin isteğine göre farklı aksesuarlar kullanarak çekimlerini özelleştirirler.

İzmir düğün fotoğrafçısı paketleri, mekânlara özel aksesuarlar içeriyor. Düğün fotoğrafçısı paketlerinde kullanılan aksesuarlar arasında; rüzgârgülleri, renkli şemsiyeler, köpük balonlar, maskeler, bisikletler, çeşitli yazılar, balonlar, müzik aletleri, sinema klaketi, klasik model arabalar yer alıyor.

Çiftlerin kendilerine özel, onlar ve ilişkileri için anlamı olan aksesuarları, düğün çekimlerinde kullanmaları da mümkün. Hatta bu durumda fotoğraflar tamamen kişilere özel oluyor. İzmir düğün fotoğrafçısı paketleri içerisinde yer almayan ama çiftlerin kullanmak istedikleri aksesuarlar arasında; oyuncaklar, kitaplar, çiftlerin birbirine hediye ettikleri eşyalar, esprili bazı objeler, çoraplar ve bazı not yazılı kâğıtlar yer alıyor.