İzmir Düğün Fotoğrafçısı Alsancak

Düğün, nişan, sünnet gibi özel gün fotoğrafçılığı, İzmir de oldukça gelişme göstermiştir. İzmir’in çeşitli bölgelerinde olduğu gibi İzmir düğün fotoğrafçısı Alsancak için de çok sayıda alternatif bulunuyor. Çiftlerin, İzmir Alsancak bölgesinde yapacakları düğünleri için farklı bölgelerden fotoğrafçı arama zahmetine girmesine gerek yok. Alsancak’ta faaliyet gösteren çok sayıda düğün fotoğrafçısı, çiftlerin özel günlerinde onlara yardımcı oluyor.

Alsancak, çeşitli mekânları ve doğal güzellikleri ile bölgedeki düğün fotoğrafçıları için avantajlı ortamlar sunuyor. Bölgede hizmet veren düğün fotoğrafçıları, Alsancak civarında çekim yapmanın yanı sıra çiftlerin isteklerine göre farklı mekânlarda da çekim yapma imkânı sunuyor.

İzmir düğün fotoğrafçısı Alsancak, seçenekleri içerisinde karar verirken, fotoğrafçılarla yüz yüze görüşüp fiyat almayı ihmal etmeyin. Fotoğrafçılar, kendi tarzlarına ve gelen taleplere göre şekillendirdikleri düğün fotoğrafı paketlerini sizlerle paylaşacaktır. Paket içeriklerine ve özelliklerine göre belirlenen fiyatlara bakarak istekleriniz ve bütçeniz doğrultusunda seçimler yapabilirsiniz.

İzmir Düğün Fotoğrafçısı Alsancak Mekânları

İzmir, düğün fotoğrafı çekimleri için adeta bir cennet. Birbirinden güzel mekânları, doğal güzellikleri, sahilleri ile çiftlerin düğün günlerini en güzel karelerle hatırlamasına imkân veren şehir, fotoğrafçılık alanında çok profesyonel isimleri de bir arada bulunduruyor. Eğitimleri ve deneyimleri ile bu alanda uzman olan fotoğrafçılar, profesyonel çekimleri, Photoshop bilgileri ve doğru kompozisyonlar yapma özellikleri ile İzmir’deki çiftler için bir avantaj sayılabilir.

İzmir düğün fotoğrafçısı Alsancak fotoğrafçılarının tercih ettiği mekânlar içerisinde bölge sınırlarında bulunan Alsancak sahili ve Alsancak tren garı başta geliyor. 1858 de hizmete giren Alsancak Tren Garı, tarihi mimarisi, eşsiz görüntüsü ile çiftlerin romantik düğün fotoğrafları için çok güzel bir atmosfer yaratıyor. Gar, akşam saatlerinde ışıklandırılarak çok daha güzel görüntüler yakalamaya imkân veriyor.

Tren garları, düğün fotoğraflarında sıkça kullanılmaya başladı. Hem ayrılığı hem kavuşmaları simgeleyen garlarda çok güzel fotoğraflar çekilebiliyor. Hele birde Alsancak garı gibi tarihi dokusu ve mimari özellikleri varsa o zaman güzellik iki üç katına çıkıyor. Bazı tren garlarında tarihi bir örnek olan lokomotif ve banliyöler bekleme durumunda olabiliyor. Bu araçları da fotoğraf içerisinde kullanarak muhteşem fotoğraflar çekmek mümkün.

İzmir düğün fotoğrafçısı Alsancak bölgesi içerisinde Alsancak garında önceleri özgürce çekim yapabiliyordu. Son yıllarda gar içerisinde yapılacak çekimlere bazı sınırlamalar getirildi. Tarihi dokunun korunması açısından zorunlu olan bu sınırlamalar, çiftler için üzücü olsa da yine de Alsancak garı içerisinde fotoğraf çekmek mümkün.

Alsancak sahili, Alsancak fotoğraf çekimi mekânları içerisinde değerlendirilebilecek diğer alternatif. Uzayıp giden sahilde günün çeşitli saatlerinde yürüyüş yapanlar, dinlenenler, muhabbet edenler var. Gelin ve damat adayları insan kalabalığından rahatsız olmayacaksa burada çekim yapabilirler. İzmir düğün fotoğrafçısı Alsancak bölgesinde hizmet sunanlar, Alsancak sahilinin müsait olduğu saatleri bilerek uygun olan saatlerde bu bölgede çekim yapıyorlar.

İzmir Düğün Fotoğrafçısı Alsancak ve Diğer Mekânlar

İzmir düğün fotoğrafçısı Alsancak bölgesinde hizmet verenler, fotoğraf çekimlerini yalnızca bu bölge ile sınırlandırmıyor. İzmir sınırları içerisinde bulunan çeşitli mekânlar da Alsancak fotoğrafçıları tarafından sıkça kullanılıyor. Bu mekânlar arasında;

 • Alaçatı
 • Pamucak sahili
 • Efes
 • Artemis
 • Edward köşkü
 • Göztepe köprüsü
 • Fuar
 • Koşuyolu
 • Bostanlı sahili
 • Havagazı fabrikası
 • Tarihi asansör ve daha pek çok mekân bulunuyor.

İzmir Düğün Fotoğrafçısı Alsancak Fotoğrafçıları ve Mekânları Nasıl Seçilir

İzmir düğün fotoğrafçısı Alsancak bölgesinde hizmet veren fotoğrafçılar arasından seçilecekse; fotoğrafçıyla olan iletişim, fotoğrafçının çekim yaptığı mekânlar, çekim tarzı, fotoğraf ve ışık bilgisine bakılarak karar verilmelidir. Mekân seçimi ise genellikle fotoğrafçının belirlediği mekânlar arasından yapılır. Farklı mekân isteyenler, fotoğrafçılarıyla bu konuyu görüşmelidir.