İzmir ege'nin kalbidir o kadar güzel bir şehir ki herkesin gelip görmesi gerek fotoğraf çekilecek ve çekmek için bir çok yer vardır. Haliyle birçok fotoğraf firması da vardır. İzmir fotoğrafçı olmak makalemde sizlere İzmir bölgesinde fotoğraf çekimi yapılmak için uygun yerlerden ve fotoğrafçılardan bahsedeceğim. Fotoğrafçılık genel bir konu olduğu için çok detaylara girmeden sizlerle paylaşımlar yapacağım. İzmir fotoğrafçılık konusunda gelişmiş bir şehirdir.


İzmir’de nerede fotoğraf çekimi yapılır

İzmir bölgesinde nerelerde çekimler yapılır dışardan gelen bir fotoğrafçı veya izmir düğün fotoğrafçısı İzmir’in nerelerini kullanabilir gibi soruları tartışacağız. İzmirde fotoğrafçılık konusunu özellikle İzmir içi ve İzmir dışı olarak ikiye ayırabiliriz.

izmir dış çekim fotoğraf mekanları


İzmir dış çekim fotoğraf mekanları


İzmir Kordon boyu  
İzmir denilince akla gelen ilk yerlerden biridir. Aslında İzmir fotoğrafçılarının genel olarak kullandığı yerlerdendir. Tüm İzmir dokusunu barındırır arka plan olarak Kordon evlerini yada sahil kısmını alabilirsiniz.  Faytonlar hala var ama sayıları çok az sıra sıra uzanan kafeler ve muhteşem kıyısı kordonu İzmir’in en güzel yerlerinden yapar.


İzmir Saat kulesi
İzmir delince akla gelen bir diğer materyal ise saat kulesidir. Neredeyse İzmir’in temsili haline gelmiştir. İzmir’e gelen bir fotoğrafçıysanız saat kulesini değerlendirin. Sadece saat kulesi değil etrafındaki güvercinleri meydanda hiç azalmayan her kültürden insanıyla sizi bekliyor.


İzmir İnciraltı
Yeşili seviyorsanız İzmir inciraltı size iyi gelecektir özellikle engelliler parkı sizleri yeşile doyuracaktır. Sahil kısmı ise sakin ve huzurludur.


İzmir Fuar Alanı
Fuar alanı şuan ismi eski fuar diye geçiyor tamamen büyük bir alan ve yeşile ayrılmış bir alan içerisinde koşmak için uygun 1.800 metre alan var orta kısmı ise tamamen güzel tatlı bitkiler ağaçlardan oluşmaktadır içerisinde tatlı bir göl de mevcuttur.

İzmir Güzelbahçe
Bu alan tamamen sakindir ve İzmir’den biraz daha uzaktadır merkeze araba ile 20 dakikadır tamamen güzel bir alandır.  Bu yol üzerinden Seferihisar urla ve çeşmeye de bağlanabilirsiniz.


Seferihisar ve Urla
İzmir Fotoğrafçı makalemde Seferihisar ve Urla’ya değinmeden edemem tamamen kendi içinde farklı bölgeleri vardır baktığınız zaman 30 dakikada iki bölgeyi araçla gezmek mümkün içerisinde yeşilin tarlaların doğanın güzel olduğu alanlar vardır.


İzmir Çeşme Alaçatı
İzmir Fotoğrafçı makalemde Çeşme Alaçatı bölgesinden bahsedeceğim son zamanlarda çok trend olan bir yer İzmir’ de bir çok fotoğrafçı gerek koylarını gerek sahilini kullanarak iyi fotoğraflar elde etmektedir.

alaçatı fotoğraf mekanları


İzmir Şirince
İzmir fotoğrafçılarının bir diğer tercihi ve favorisi  şirince köyüdür şirince çok tatlı küçük değişik mimarisi olan tatlı bir yerdir özellikle mayaların kıyamet gününde yıkılmayacak yer olarak şirince köyünü göstermesi reyting olarak da şirince köyünü yükseltti ama gidip pişman olmayacağınız bir yerdir.

İzmir Efes Antik kenti
İzmir dış çekim fotoğraf mekanları makalemde anlatmaya gerek yok görüyorsunuz diyebileceğim tek yer :). Mimarisi tarih dokusu enerjisi ve bir çok detayı içerisinde barındırmaktadır. İzmir Fotoğrafçı makalemde değinmeden edemem 4-5 kez gitmeme rağmen her gittiğimde heyecanlandığım bir yerdir.

Evet aslında bir çok şey var benim bildiğim ve bilmediklerim şuan başlıklara eklediğim ve ekleyemediğim aslında gezip görmek hissetmek bilmek öğrenmek gerek. İzmir Fotoğrafçı konusu çok geniş bir konu olduğu için bunu siz kendi içinizde kategorilere alın mesela moda çeken bir fotoğrafçı düğün çeken bir fotoğrafçı yada ürün çeken bir fotoğrafçı hepsinin tarzı istekleri birbirinden farklı olacaktır. Bu yüzden sizde tarzınıza en uygun yeri seçin her bölgenin kendine ait bir enerjisi vardır.

Size iyi hissettirecek yeri çalışma yapacağınız alanı yazacağınız hikaye ve düşünceye göre şekillendirin İzmir fotoğrafçı kelimesi için detaylı bir makale yazmaya çalıştım elimden geldiğince sizleri bilgilendirmeye çalıştım atladığım yerler için beni affedin İzmir çok güzel bir yer tüm herkesin gezip görmesi gerekir İzmir Fotoğrafçı makalemi burada bitiriyorum.


Tunca Fotoğraf olarak profesyonel çekimlerimi incelemenizi ve profesyonel fotoğraflarımızı yorumlamanızı isterim. 0553 618 8446 numaralı telefondan benimle iletişim geçebilirsiniz. Sağlıcakla