İzmir’de Nerelerde Düğün Fotoğrafı Çekilir

Düğün hazırlığı yapan gelin ve damat adaylarının en çok üzerinde durdukları konulardan biri fotoğraf çekimleridir. Kişilerin en özel günlerinin hatırası olacak olan düğün fotoğrafları, günümüzde farklı temalarla dış mekânlarda çekiliyor. İzmir’de düğün yapacak olanlar, İzmir düğün fotoğrafı mekânları araştırması yapıyor.

Dış mekân fotoğrafçılığı, çok uzun zamandan beri yapılıyor. Düğün, nişan gibi özel gün fotoğrafçılığında, klasik stüdyo fotoğraf çekimi artık neredeyse tarih oldu. Arka plana doğanın eşsiz güzelliklerinin alındığı dış mekân fotoğrafları, çiftler için unutulmaz anılar oluyor.

İzmir; sahilleri, tarihi ve kültürel alanları, turistik bölgeleri ve eşsiz doğal güzellikleri ile fotoğraf mekânı alternatifi açısından adeta bir cennet.  Düğünün yapılacağı mevsime göre değerlendirilebilen İzmir düğün fotoğrafı mekânları, İzmir’in yumuşak iklimi sayesinde hemen her mevsim kullanılmaya uygun.

İzmir Düğün Fotoğrafı Mekânları Nasıl Seçilir

İzmir’de düğün fotoğrafı çektirecek olan kişiler için ilk ve en önemli husus, çekimlerin yapılacağı zamanın belirlenmesidir. Fotoğraf çekimleri, eskiden düğün gününde yapılırdı. Ancak dış mekân fotoğrafçılığının koşulları sebebiyle düğün günü çekim yapmak artık hem çiftler hem de fotoğrafçılar açısından stresli oluyor.

Düğün günü yapılan fotoğraf çekimlerinde zaman kısıtlı olduğu için mekân sayısı ve çekime ayrılan süre azaltılmak zorunda kalınıyor. Ayrıca gelin ve damadın stresli oluşu fotoğraflara da yansıyor. Düğün günü yapılan fotoğraf çekimlerinde gelinlik ve damatlığın kirlenmesi, saç ve makyajın bozulması riskleri var. Dolayısıyla çiftler, denize girmek veya çimlere uzanmak gibi pozlar vermek istediklerinde, düğün günü yapılan fotoğraf çekimleri, bunu imkânsız kılıyor.

Düğün günü yapılacak fotoğraf çekimleri için İzmir düğün fotoğrafı mekânları, sayıca az tutuluyor ve çekimler sırasında vakit kaybedilmemesi gerekiyor. Dolayısıyla düğün günü yapılacak çekimler için mekan seçerken vakit kısıtlı olduğu için mekan sayısı az tutulmalıdır. Mekânlar, saç ve makyajın, gelinlik ve damatlığın kirlenmeyeceği alternatifler arasından seçilmelidir.

Daha konforlu, stressiz ve daha uzun süren fotoğraf çekimi için düğün sonrası çok iyi bir alternatiftir. Günümüzde pek çok çift, bu konuda bilinçlendi ve çekimlerini düğün sonrasına ertelemeye başladı. Düğün atlatıldığı için çiftler hiçbir stres ve baskı olmadan düğün sonrası çekimlerini rahat bir şekilde yaptırabiliyorlar. Ayrıca kıyafetlerin kirlenmesi, saçın, makyajın bozulması derdi olmadan suya girebiliyor, kumlara uzanabiliyor, diledikleri kareleri yakalayabiliyorlar.

Düğün öncesi veya düğün sonrası yapılacak fotoğraf çekimleri için İzmir düğün fotoğrafı mekânları seçerken; mekân sayısını fazla tutabilir dilediğiniz pozu verebileceğiniz her türlü mekânı tercih edebilirsiniz.

 

 

İzmir Düğün Fotoğrafı Mekânları

İzmir düğün fotoğrafı mekânları, zengin alternatifleri ile çiftlerin kararsız kalmasına sebep olabilir. Doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel özellikler taşıyan mekânları, birbirinden güzel kompozisyonlar yapmaya elverişli ortamları ile İzmir, düğün fotoğrafçılığı için mekân cenneti sayılabilir.

İzmir’de düğün fotoğrafı çekilebilecek yerlerin başında mavinin hâkim olduğu Alaçatı geliyor. Tarihe tanıklık etmiş sokakları ve eşsiz mimari özelliği ile Alaçatı, romantik düğün fotoğrafları için mavi ve bol çiçekli bir seçenek olarak çiftlerini bekliyor.

İzmir-Bornova’da bulunan Edward köşkü, mekân seçenekleri arasında en fazla tercih edilenlerden ikincisidir. İzmir düğün fotoğrafı mekânları arasında çiftlerin ısrarla çekim talep ettiği köşk, yemyeşil bahçesi ile çiftleri adeta büyülüyor. 19. yy meşhur Levanten mimari akımının ülkemizdeki örneği olan bu köşk, mükemmel fotoğraf kareleri yakalamaya olanak veriyor.

Tren garları, ayrılığı ve kavuşmayı simgeleyen mekânlardır. Düğün fotoğraflarında çok romantik kareler veren Alsancak garı, çiftlerin en çok sevdikleri mekânlar arasında yer alıyor.

Diğer İzmir Düğün Fotoğrafı Mekânları

  • Urla
  • Efes
  • Artemis
  • Karagöl
  • Tarihi Asansör