Havadan düğün çekimi

İzmir’de hizmet veren firmamız İzmir Düğün Fotoğtrafçısı hizmetinin yanında Drone düğün çekimi deyapmaktadır. Drone nedir dersek; havadan görüntüler alan bir uçan kameradır. Bununa ilgili tunca fotoğraf sayfamın blog bölümünde makalelerimi inceleyebilirsiniz. Drone düğün çekimi yazımıza başlarken şunu diyebiliriz; drone belirli bir süre havada kalabilen uçan kameradır ve ortalama 5 kg ağırlığı olan, kumanda ile  yönetilen bir cihazdır Droneler tehlikedir. Çünkü belirli ağırlıkları vardır ve bu nedenle insanların üzerinden çok uçmaması gerekir. Bu yüzden bu konuda gerekli önlemlerin alınması gerekir. Özellikle düğün çekiminde, eğlence, açık hava nikah anı, kokteyl anı olsun insanların kalabalık olduğu yerlerde kesinlikle insanların üzerinden uçurulmamalıdır her ne kadar iyi bir operatör drone 'u yönetse bile teknolojik bir araç olduğu için ansızın batarya hatası verip insanların üzerine düşüp tehlike oluşturulabilir.

Drone nerelerde kullanılmalıdır?

Droneler düğün çekiminde nasıl kullanılmalıdır : Benim en çok aldığım sorulardan bir tanesi, “Siz drone çekimi yapıyor musunuz?” oluyor. Evet yapıyoruz tabi ki ve 4 k çeken çok tatlı bir dronemiz var. Bununla ilgili de uçurma ehliyetimizden tutun gerekli belgelere kadar hepsi mevcuttur. Ayrıca drone operatörümüz de gayet tecrübeli bir kişi. Düğün çekimlerinde genel olarak masa kurulum aşamalarını havadan kayıt alabiliyoruz. Nikah ve gece eğlencesi kısmında biraz daha farklı açılardan drone çekimi yapıyoruz. Genel olarak drone düğün çekimi yaparken düğünden sonraki dış çekimlerde yada çiftimizin baş başa olduğu anlarda çok daha verimli sonuçlar alıyoruz. Söylemeden geçmeyeceğim; eğlenceli bir arkadaş grubunuz varsa havadan görüntüler çok daha güzel olacaktır. İzmirde Drone ile düğün çekimi anlaşılanın dışında biraz daha farklıdır, gerekli anlar çekilir ve kısa filmde kullanılır. Tüm anları drone nin görüntülemesi biraz daha imkansızdır. Çünkü drone totalde 25-30 dakika sürede havada kalabilen bir uçan kameradır ve ister ek bataryası olsun bu süre 1 saat i geçmeyecektir.  Bir saate istenilen önemli detaylar zaten çekilmiş olacaktır.

Drone çekimi yaptırıyorsanız nelere dikkat etmelisiniz?

*  Çalışacağınız firmanın daha önce bu konuda çalışmalarını inceleyin.
*  Çekiminizi yapacak operatör e güvenmeniz için tanışın.
*  Drone düğün çekimi yapacağı drone nin markasını öğrenin.
*  Sizin organizasyon alanınızı tanısın ve bilsin ki oranın iklimi, eğimleri ve etrafındaki engellerini tanıması daha az kazaya ve tehlikeye yol açacaktır.
*  Tabi bunları söyledik diye ot gibi görüntüler çekmemesi gerekir elinin hızlı olması tecrübeli biri olması ve iyi açılarda güzel geçişler yaparak etkileyici görüntüler çekmesi önemli.
*  Drone düğün çekimi aslında izlediğiniz zaman korkarak uçuran biri değil tamamen kendine güvenen ve önlemlerini almış bir operatör sizi mutlu edecektir.


Drone düğün çekimi makalemi bitirirken sizleri yeni makalelerimle bilgilendirmeye devam edeceğim. Drone ile düğün çekimi konusunda bizim uzman ekip arkadaşlarımız ve 4K çekim kalitesine sahip uçan kameralarımızla sizlere hizmet vermeye hazırız 0553 618 8446 telefondan tunca fotoğraf a ulaşabilirsiniz.

Sağlıcakla kalın :)